Alonzo Hard Fork’u Öncesi Cardano (ADA) Fiyatında Yükseliş Yaşandı!

  • September 12, 2021


Cardano’nun kripto parası ADA, Coingecko verilerine göre son 24 saatte %8 oranında yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ADA, geçtiğimiz günlerde 3 dolar seviyesinin üzerine çıksa da daha sonra büyük bir düşüş yaşamıştı. Şimdiyse Alonzo lansmanı öncesi toparlanarak yaklaşık %10 civarında artış gösterdi. Akıllı sözleşme özelliği yaklaştıkça, Cardano‘nun yerel varlığı ADA’nın fiyatı Binance’te ise neredeyse %16 oranında arttı.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, geçtiğimiz saatlerde Twitter üzerinden Alonzo hard forkunun yaklaştığını hatırlattı ve “Cardano’da yeni bir döneme giriyoruz” ifadelerini kullandı. Alonzo ile beraber artık kullanıcılar blockchain‘de akıllı sözleşmeler oluşturmaya başlayabilecek.

Tomorrow is the big day! We are entering a new Era of Cardano.

— Charles Hoskinson (@IOHK_Charles) September 12, 2021

Santiment Uyarıyor

Öte yandan veri sağlayıcısı Santiment, ADA topluluğunun “aşırı heyecanlı veya korkulu” hale gelebileceğini ve bu nedenle fiyatın tekrar keskin bir düşüş yaşayabileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

Santiment, attığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“#Cardano, geçen haftaki #FUD’u takiben son 15 saat içinde hızlı bir şekilde %12,5 arttı. Sosyal ani yükselişler hikayeyi anlatmaya devam ediyor. ADA kalabalığı aşırı derecede heyecanlandığında ya da korktuğunda, fiyat trendi tipik olarak kapanacaktır.”

Bilindiği üzere ADA, geçtiğimiz günlerde 2.90 civarından keskin bir düşüş yaşamıştı. Bunun üzerine ise Hoskinson, ADA fiyat düşüşünün, Minswap’ın karşılaştığı teknik sorunlarla ilgili son FUD’la değil, Bitcoin düzeltmesiyle ilgili olduğunu dile getirmişti.

ADA, yazının yazıldığı sırada 2.63 dolardan işlem görüyordu.


Leave a Reply

Your email address will not be published.