Cardano’da (ADA) Bir Kilometre Taşı Daha Geride Kaldı!

  • November 13, 2021


RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Elde edilen son bilgilere göre 2 Kasım itibariyle piyasa hacmi bakımından en büyük beşinci kripto para birimi olan Cardano’nun (ADA) toplam cüzdan miktarı iki milyon adede ulaştı. Böylece ADA önemli bir kilometre taşını daha geride bırakmış oldu

ADA Cüzdan Sayısı 2 Milyon

Bu önemli haberi Cardano Topluluğunun resmi Twitter hesabı paylaştı.

Buna ek olarak ADA cüzdanları, Mayıs ayı ortalarında 1 milyon adede ulaşmış ve bu da piyasada ses getirmişti. 1 Ocak’ta ise toplam ADA cüzdan sayısı yalnızca 203.519 idi. Dolayısıyla Ocak ayından Mayıs ayına kadar 5 kat büyüyen cüzdan sayısı Mayıs’tan bugüne de 2 kat artmış oldu.

ADA Fiyatı

ADA fiyatı bu yıl içinde oldukça iyi performans gösterdi ve bunun arkasında Alonzo hard forku bulunuyor. Hard fork sonrasında artışa geçen ADA fiyatı 2 Eylül 2021’de 3,10 dolar ile kendi rekorunu kırdı.

Ancak şu anda ADA piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde en kötü performansı gösteriyor. Analistler ise ADA fiyatının sıkışmış olduğunu ve yakın zamanda yukarı yönlü ani hamleler görülebileceğini ifade ediyor.

Yine de bu noktada yatırımcıların kendi araştırmalarını yaparak risk kontrolü ile birlikte yatırımlarını şekillendirmelerinde büyük önem olduğunu belirtmekte fayda var.

Leave a Reply

Your email address will not be published.