Cardano Yaratıcısı Charles Hoskinson, Yaklaşan ‘Gerçekten Harika’ Dediği Projeyi Duyurdu, Çözdüğü En Büyük Sorunu Ana hatlarıyla Açıkladı!

  • February 19, 2022


Cardano (ADA) yaratıcısı Charles Hoskinson, gelişmiş ve gelişmekte olan dünya arasındaki uçurumu daraltma potansiyeline sahip yaklaşan bir projeyi ortaya koyuyor.

Hoskinson, bu yıl Cardano blok zincirinde Afrika odaklı bir eşler arası kredilendirme projesinin başlatılacağını söyledi.

“Bu yıl yapacağımız ufukta gerçekten harika olduğunu düşündüğüm bir başka şey de, sonunda Afrika’ya eşler arası kredi verebilmemiz…

Tamamen eşler arası yapılan Cardano’daki bir sabit para ile Kenya’da blok zinciri tabanlı bir kimliğe tek başımıza gösterebileceğiz.”

cardanoCardano Yaratıcısı Charles Hoskinson, Yaklaşan ‘Gerçekten Harika’ Dediği Projeyi Duyurdu, Çözdüğü En Büyük Sorunu Ana hatlarıyla Açıkladı! 1

Cardano yaratıcısına göre, piyasa değerine göre yedinci en büyük blok zincirindeki eşler arası borç verme projesi, ülkeler arasındaki gelir ve servet eşitsizliklerini daraltmaya yardımcı olacak.

“Uzun ve kısa olan şu ki, bunu başarırsanız, kısa vadede milyarlarca dolar değer, gelişmiş dünyadan faiz oranlarının daha yüksek olduğu gelişmekte olan dünyaya gidecek…

Bu beni çok heyecanlandırıyor çünkü bu, açığı kapatmamıza ve o tek küresel ekonomiyi yaratmamıza yardımcı oluyor. Zenginlerin ve yoksulların iki ekonomisinin aksine.”

Hoskinson ayrıca blockchainlerin güvenilmez doğasının, teknolojinin dünyaya en büyük katkılarından biri olduğunu söylüyor.

“Bu kapsayıcı sorumluluk kavramı, birinin size söylediği bir şeyi doğrulama yeteneğiniz…

Hayatta, üçüncü taraf bir kuruma gerçekten güvendiğinizi gerçekten öğrendiğiniz, kimlik bilgisinden oy kullanmaya ve paraya kadar o kadar çok şey var ki, bunu gerçekten doğrulayamazsınız…

Bitcoin harika bir örnek. Muhasebe için kapsayıcı sorumluluğa sahip olduğunuz Ethereum, Cardano veya bu kripto para birimlerinden herhangi biri. Sana bir Bitcoin gönderirsem, bana güvenmezsin. Bir düğümünüz var. Kontrol edebilir ve var olduğunu ve çifte harcanmadığını doğrulayabilirsiniz. Dolayısıyla buna kapsayıcı bir hesap verebilir sistem deniyor.”

Cardano yaratıcısına göre, blockchain teknolojisinin kullanım durumları artık ödemelerin ötesine geçiyor.

“Toplum olarak geri adım atmaya ve kapsayıcı hesap verebilirliği başka ne koruyabilir gibi sorular sormaya başlıyoruz. Tedarik zincirleri olsun – gıda organik mi değil mi? Güvenli mi değil mi? İçtiğim su güvenli mi değil mi? Bu tür şeyler. Tıbbi bilgiler, kimlik bilgileri, oylama bilgileri, elinizde ne varsa. Arazi – mülkün gerçekten size ait olduğunu nasıl bilebilirim? Bu tür şeyler.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.