Cardano porazilo v stakingu Ethereum o 2000 %

  • March 10, 2022


Cardano vs. EthereumCardano vs. Ethereum. Zdroj: Google

Blockchain Cardano sa po spustení dôležitého hard forku Alonzo teší veľkej obľube. Dopyt po tokene ADA na účely stakingu sa za posledný mesiac extrémne zvýšil, čím ešte viac natiahol svoj náskok pred konkurenciou v podobe ETH.

Cardano v stakingu poráža Ethereum

Ekosystém Cardano dosiahol vo februári veľmi úspešné čísla z hľadiska stakingu. Hlavného konkurenta ETH ponechal tento blockchain výrazne za sebou. Február bol tak zakončený s 1,17 miliónom stakerov.

Počet užívateľov stakingu v sieti CardanoPočet užívateľov stakingu v sieti Cardano. Zdroj: Staking Rewards

Tak ako už bolo viackrát spomenuté, Cardano sa v roku 2022 teší veľkej popularite aj napriek početnej kritike zo strany fanúšikov. Na čele tohto ekosystému stoja decentralizované burzy SundaeSwap a MiniSwap, ktoré mali veľmi pozitívny vplyv na celkovú uzamknutú hodnotu. Tá je aktuálne na hodnote 130 miliónov USD.

Prečítaj si tiež: Názor odborníkov: „Binance Coin sa bude do roku 2030 obchodovať na úrovni 2 400 USD“

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

Ethereum 2.0 zaostáva

Ethereum 2.0 predstavuje energeticky menej náročný model konsenzu proof-of-stake. Ide o najočakávanejšiu aktualizáciu vo svete kryptomien, na ktorú sa čaká dlhšiu dobu. Momentálne je projekt stále v počiatočnom štádiu a ešte nedosiahol plnú funkčnosť.

Počet užívateľov stakingu v sieti EthereumPočet užívateľov stakingu v sieti Ethereum. Zdroj: Staking Rewards

Prvý deň v roku 2022 bol celkový počet stakerov na úrovni 54 772 a 18. januára sa tento údaj znížil na 54 768. Počas celého februára sa počet stakerov nejako extrémne nezmenil. V porovnaní s Cardanom je to veľmi nízke číslo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.

Leave a Reply

Your email address will not be published.